Jak získat Chat GPT odblokován?

Jste fanouškem Chat GPT, ale nemůžete se dostat na ChatGPT webovou stránku kvůli vaší poloze nebo omezení ve škole nebo práci? Chat GPT je populární chatbotová webová stránka, která používá umělou inteligenci k zapojení do uživatelských konverzací. Je však běžné, že vzdělávací instituce a pracoviště blokují takové webové stránky, aby předešly rušení. V tomto článku se budeme zabývat odblokováním Chat GPT a poskytneme několik alternativních chatbotů, které můžete vyzkoušet.

Proč je Chat GPT blokován?

Existuje několik důvodů, proč může být Chat GPT zablokován. Mezi důvody patří, ale neomezují se na následující:

 • Obavy z plagiátorství: některé školy a pracoviště mohou považovat Chat GPT za nevhodný kvůli jeho konverzační povaze a potenciálu zneužití. Hlavním záporem je, že studenti na univerzitách a školách mohou využít ChatGPT k opisování svých písemných úkolů, aniž by byli odhaleni. Toto bylo přirovnáváno k tomu, jak žáci zadávají úkoly automatizovaným strojům.
 • Obavy z ochrany osobních údajů: ChatGPT byl dočasně zastaven italským úřadem pro ochranu osobních údajů kvůli obavám z ochrany osobních údajů. Úřad uvedl, že OpenAI, vývojář ChatGPT, neměl právní odůvodnění pro "masové shromažďování a ukládání osobních údajů", které byly používány k trénování algoritmů, které pohánějí tuto platformu.
 • Omezení sítě nebo firewallů: Stejně jako většina velkých zahraničních webových platforem je ChatGPT blokován "great firewall" v Číně, protože neodpovídá tamním cenzurním zákonům.

Jak obejít blokaci Chatu GPT ve škole a práci?

Pokud chcete použít Chat GPT, ale nemůžete se k němu připojit kvůli místu nebo omezením v práci nebo ve škole, existuje několik způsobů, jak tento problém obejít. Níže jsou uvedena některá možná řešení:

Metoda 1. Použijte jiné připojení k internetu

Pokud je Chat GPT zablokován ve vaší školní nebo pracovní síti, můžete ho přístupit pomocí jiné internetové sítě, jako je vaše domácí Wi-Fi nebo mobilní data. Alternativně můžete využít veřejnou Wi-Fi hotspot jako jsou ty v kavárnách nebo knihovnách.

Způsob 2. Použijte VPN

Další způsob, jak odemknout Chat GPT, je použití VPN (virtuální soukromé sítě). VPN šifruje vaši internetovou komunikaci a směruje ji přes server umístěný v jiné lokalitě. To může pomoci překonat jakékoli omezení, která jsou na vaší firemní nebo školní síti. Mnoho bezplatných a placených VPN je k dispozici online a můžete si vybrat tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Metoda 3. Nahlásit problém týmu podpory OpenAI

Pokud si myslíte, že je webová stránka Chat GPT nesprávně blokována, můžete nahlásit problém týmu podpory OpenAI. Pomohou vám odemknout webovou stránku nebo vám alespoň poskytnou informace o tom, proč byla stránka v první řadě zablokována.

Metoda 4. Vyzkoušejte rozšíření založené na Chat GPT

Jestliže nemůžete přistoupit přímo na Chat GPT web, můžete použít rozšíření postavená na Chat GPT, jako je ChatGPT Sidebar nebo Merlin. Tyto rozšíření vám umožní používat Chat GPT chatbota v rámci vašeho prohlížeče, bez přístupu na hlavní web stránku.

 • ChatGPT Sidebar: Tento prohlížečový doplněk vám umožní přístup k Chat GPT chatbotovi z jakéhokoli prohlížeče. Je k dispozici pro Google Chrome a Microsoft Edge. S několika vestavěnými nápovědami zvyšuje vaši produktivitu při chatování s chatbotem během procházení internetu. Také vám umožní chatovat s chatbotem přímo.
 • Merlin: Tento prohlížečový doplněk používá technologii Chat GPT k poskytování konverzačních odpovědí uživatelům. Je k dispozici pro Google Chrome.

Metoda 5. Použijte alternativu Chat GPT

Pokud se vám nepodaří Chat GPT zprovoznit, existuje mnoho alternativních chatbotů, které můžete vyzkoušet. Zde jsou některé příklady:

 • Bing Chat: Tento chatbot, vyvinutý společností Microsoft, používá vyhledávač Bing k zodpovězení dotazů uživatelů.
 • Bard od Googlu: Google vyvinul experimentální umělou inteligenci pro chat s názvem Bard, která funguje jako konverzační rozhraní. Na rozdíl od ChatGPT je hlavním zdrojem informací internet.

Závěr

Chat GPT je výkonný chatbot, který může poskytovat různé užitečné služby, od odpovídání na otázky po generování textu. Avšak může být zablokován v konkrétních lokalitách, což může uživatelům znepříjemňovat jeho používání. Naštěstí existuje několik způsobů, jak Chat GPT odblokovat, včetně použití jiné internetové připojení, nebo VPN, nahlášení problému týmu podpory OpenAI a vyzkoušení Chat GPT založených rozšíření nebo alternativ. Tímto následováním těchto tipů, můžete nadále využívat výhod Chat GPT, bez ohledu na to, kde se nacházíte.

Často kladené dotazy ohledně odemknutí Chatu GPT

1. Je ChatGPT uvolněn?

Ano, Chat GPT byl uvolněn a je k dispozici zdarma na stránkách OpenAI.

2. Jak získám přístup k chatbotu GPT?

Pro přístup k Chatu GPT navštivte webovou stránku OpenAI a klepněte na tlačítko "Chat s GPT".

3. Můžeme použít ChatGPT?

Ano, je v pořádku používat Chat GPT, pokud ho používáte zodpovědně a dodržujete pokyny od společnosti OpenAI.

4. Jaké jsou rizika používání ChatGPT?

Jako jazykový model umělé inteligence ChatGPT nepředstavuje fyzické riziko. Nicméně s jeho použitím v určitých kontextech jsou spojena potenciální rizika, jako například:

 • Předsudky: Stejně jako jakýkoliv jazykový model, ChatGPT je trénován na rozsáhlém textovém korpusu, který může odrážet společenské předsudky a stereotypy. To může vést k vytváření předsudkových nebo diskriminačních odpovědí, pokud není používán opatrně.
 • Nepravdivé informace: ChatGPT může generovat odpovědi na základě informací, na kterých byl trénován, ty však nemusí být vždy přesné nebo aktuální. Je důležité ověřit odpovědi vytvořené ChatGPT před tím, než se podle nich jedná.
 • Privátnost: Stejně jako u jakéhokoliv online služby, existuje riziko, že osobní informace mohou být ohroženy, pokud není ChatGPT řádně zabezpečen nebo pokud dochází k únikům dat.
 • Psychologický dopad: Uživatelé se mohou vyvíjet emocionální vztahy s ChatGPT a mohou být negativně ovlivněni nevhodnými nebo zraněními odpověďmi.

Chcete-li minimalizovat tyto rizika, je důležité používat ChatGPT zodpovědně a dodržovat nejlepší etické postupy v oblasti AI, jako je auditorská kontrola modelů pro zkreslení, pravidelná aktualizace výukových dat a zajištění soukromí uživatelů.

5. Jaké jsou nebezpečí Chat GPT?

Jako model jazykového umělého inteligence není Chat GPT sám o sobě nebezpečný. Nicméně způsob, jakým ho jednotlivci využívají, může mít potenciální rizika a negativní následky.

Například Chat GPT může být použit k šíření dezinformací, nenávistné řeči nebo škodlivého obsahu online. Může být také použit k vytvoření věrně vypadajících deep fake videí nebo k zpodobnění jednotlivců, což může vést ke zneužití soukromí a krádeži identity.

Kromě toho je schopnost Chat GPT generovat realistický a souvislý jazyk může být také zneužita k manipulaci s jednotlivci, nebo ke vytváření propagandy. Stejně jako u jakékoli technologie, je důležité používat Chat GPT zodpovědně a eticky, aby se minimalizovaly tyto rizika.

Související články

Zobrazit více >>